reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© badoff dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 sierpnia 2016

Drony mogą ratować zdrowie i życie

Jak na razie drony najbardziej kojarzą się z wykonywaniem zdjęć z powietrza. Jednak bezzałogowce można wykorzystać do tego, by umożliwić dostęp do usług medycznych ludziom mieszkającym z dala od większych miast.
Pod koniec lipca tego roku po raz pierwszy wykorzystano dron do transportu próbek kwi pobranych od mieszkańców niewielkiej wioski na Madagaskarze, w rejonie, w którym trudno znaleźć przejezdną drogę. Próbki z sukcesem dostarczono do laboratorium. Sama technologia oczywiście nie jest nowa, ale firma Vayu po raz pierwszy wykorzystała bezzałogowce właśnie w ten sposób. Dron Vayu został zaprojektowany specjalnie do rozwiązania problemu ostatniej mili w usługach opieki zdrowotnej w krajach rozwijających się. Może startować i lądować pionowo, zabiera ładunek do 2,5 kg i potrafi go przetransportować na odległość do 60 km.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1