reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© arkadiusz weglewski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 sierpnia 2016

Chiny zamierzają być liderem w branży chipów

Chińskie firmy z branży półprzewodników utworzyły sojusz, który ma na celu rozwój tego przemysłu w Państwie Środka.
Wśród 27 założycieli High-End Chip Alliance są takie firmy jak Tsinghua Unigroup, Yangtze River Storage Technology, SMIC, Huawei czy ZTE oraz China Academy of Telecommunication Research. - Jeśli nam się powiedzie, sojusz ten stworzy kompletny przemysł układów scalonych począwszy od architektury chipów, poprzez produkcję, systemy operacyjne, urządzenia, platformy aż po usługi IT. Reasumując: ten krok pokazuje ambicje Chin by przekształcić się z głównego producenta chipów, jeśli chodzi o wielkość eksportu, w globalnego lidera produkcji pod względem jakości – komentuje Jian-Hong Lin, dyrektor badań firmy analitycznej TrendForce.

Firmy będące członkami organizacji mają stworzyć lokalny ekosystem, bazujący na chińskich producentach i firmach projektowych. Integracja wertykalna w obrębie kraju ma napędzać popyt i wpływać pozytywnie na rozwój rynku półprzewodników. Jak podkreśla Lin, model ten zasadniczo różni się tajwańskiego, gdzie każda z firm specjalizuje się w konkretnym obszarze i aktywnie poszukuje partnerów na globalnym rynku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2