reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kheng guan toh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 sierpnia 2016

PKC zwolni 1000 osób w Ameryce

PKC Group mocno tnie koszty i zmniejsza skalę produkcji w Ameryce Północnej. Firma zwolni nawet 1000 osób do końca 2016 roku.
Prognozuje się, że skala produkcji ciężarówek w Ameryce Północnej będzie malała. Dotyczy to przede wszystkim dużych pojazdów, podczas gdy produkcja średnich pozostanie na tym samym poziomie. Popyt na ciężarówki w Stanach Zjednoczonych nie osiągnął spodziewanego poziomu, pomimo niskich cen paliwa i poziomu stóp procentowych. Na stagnację sprzedaży nowych samochodów ciężarowych wypłynęły także konkurencyjne ceny pojazdów używanych. PKC zdecydowało zatem o zmniejszeniu poziomu produkcji samochodów ciężarowych i cięciu kosztów stałych w Ameryce Północnej. Oznacza to zwolnienie nawet 1000 osób. Jednorazowe koszty związane z tym procesem wyniosą 4,5 mln EUR, natomiast planowane oszczędności mają wynieść 9 mln EUR i będą notowane od 2017 roku. Obecnie PKC zatrudnia 11,4 tys. osób w Ameryce Północnej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1