reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alterfalter dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 sierpnia 2016

New Venture Research: Branża montażu elektroniki zyskowna szósty rok z rzędu

Światowy rynek kontraktowej produkcji elektroniki w 2015 roku osiągnął wartość 430 mld USD, co oznacza lekki spadek (1,5%) w porównaniu do roku poprzedniego.
Co prawda obroty na rynku kontraktowej produkcji elektroniki lekko spadły trzeci rok z rzędu, ale i tak w 2015 roku były wyższe niż pięć lat temu – raportuje firma New Venture Research (NVR). Co więcej, branża wychodzi na plus szósty rok z rzędu. Oto wykres przedstawiający przychody z rynku kontraktowego montażu elektroniki (zarówno z działalności EMS, jak i ODM) w ciągu ostatnich pięciu lat (w mln USD).Duże zapotrzebowanie na usługi montażu generowali producenci smartfonów: w 2015 roku wartość usług w tym sektorze wzrosła o 14 mld USD. Na drugim biegunie jest branża komputerowa, obroty z tytułu montażu elektroniki w tym sektorze zmalały o 19 mld USD. Komputery i komunikacja to największe sektory na rynku kontraktowego montażu elektroniki i NVR przewiduje, że zapotrzebowanie na montaż w tych obszarach będzie rosło, o ile oczywiście branża komputerowa wyjdzie z dołka. Firmy odnotują wzrost usług montażu takich urządzeń jak: notebooki, e-czytniki, telefony komórkowe, monitory czy konsole do gier. Oto jak wyglądał rynek montażu kontraktowego elektroniki pod względem aplikacji w 2015 roku oraz prognoza na rok 2020.© New Venture Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2