reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© lavitreiu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 sierpnia 2016

Apple kupiło start-up zajmujący się sztuczną inteligencją

Apple zapłaciło 200 mln USD za amerykańską firmę Turi, start-up specjalizujący się w uczeniu maszynowym.
Jak zwykle gigant z Cupertino nie ujawnia szczegółów swoich transakcji, zadowalając się lakonicznym „Apple kupuje mniejsze firmy technologiczne od czasu do czasu, ale przeważnie nie zdradzamy naszych zamiarów i planów”. Jak podaje portal GeekWire, wartość transakcji wyniosła 200 mln USD.

Apple inwestuje w sztuczną inteligencję, ale nie wiemy dokładnie nad czym będą pracowali inżynierowie Turi w ramach koncernu. Według agencji Bloomberg, dzięki technologii uczenia maszynowego, osobista asystentka Siri może zyskać nowe sposoby interakcji człowieka i maszyny. Apple wykorzystuje jednak sztuczną inteligencję na wiele innych sposobów: do polecania muzyki i aplikacji, przewidywania słów wpisywanych w wyszukiwarkę czy rozpoznawania obrazów. Co więcej, przejęcie Turi oznacza nawiązanie bliższych kontaktów ze społecznościami pracującymi na sztuczną inteligencją.

Od początku 2015 roku Apple przejęło kilkanaście przejęć, m.in. Perceptio oraz VocalIQ – dwa start-upy z branży AI, podobne do Turi oraz Emotient, który wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do rozpoznawania ludzkich emocji na podstawie wyrazu twarzy.

Źródło: GeekWire, Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2