reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Delphi Przemysł elektroniczny | 04 sierpnia 2016

Delphi przetestuje autonomiczne taksówki

W Singapurze niedługo rozpoczną się testy „robotaksówek”, a pasażerowie będą mogli skorzystać z usług autonomicznych pojazdów już w 2019 roku.
Delphi prowadzi projekt wraz z singapurskimi władzami oraz firmą Mobileye. Podobne przedsięwzięcia mają zostać uruchomione jeszcze w tym roku w Europie i Stanach Zjednoczonych. Autonomiczne taksówki mają działać na zasadach podobnych do takich serwisów, jak Uber czy Lyft.

Delphi wypuści na ulicę Singapuru swoje zmodyfikowane Audi Q5, na początku z kierowcą w środku i tylko w trzech, ściśle określonych obszarach miasta. Z czasem będzie można pozbyć się osoby za kółkiem, a zasięg robotaksówek zostanie rozszerzony na cały Singapur. Program prowadzony przez Delphi to jednak nie tylko wprowadzenie autonomicznych samochodów na ulice, ale cały system, w którego skład wchodzi także infrastruktura drogowa oraz łączność między pojazdami a infrastrukturą, system zamawiania usług przejazdu, usługi chmurowe i bezpieczeństwo.

Nie tylko Delhpi upatrzyło sobie Singapur jako miejsce na testy autonomicznych samochodów. Także firma Nutonomy, spin-off uczelni MIT, przeprowadzało swoje próby. Plusem tej lokalizacji jest niewielka powierzchnia wyspy, trzeźwi kierowcy, jednolity rząd i... korki. Usługi autonomicznych taksówek pozwoliłyby bowiem na ograniczenie liczby samochodów na drogach, w dodatku takie pojazdy zazwyczaj nie potrzebują miejsca do parkowania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1