reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikael damkier dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 sierpnia 2016

Epcos przejmuje Tronics

Firma Epcos, spółka zależna TDK, zamierza przejąć Tronics Microsystems w celu dalszego rozwoju biznesu sensorów.
Firmy podpisały porozumienie, w ramach którego Epcos przedstawi ofertę kupna 66,67% akcji Tronics w cenie 13,2 USD za akcję. Wartość transakcji wyniesie 48,65 mln USD.

Kupno Tronics to kolejny krok TDK w realizacji strategii rozwoju poprzez współpracę z partnerami biznesowymi oraz fuzje i przejęcia. Jednym z priorytetów TDK jest wzrost w sektorze sensorów, a przejęcie Tronics rozszerzy portfolio firmy o kolejne technologie z tego obszaru oraz umożliwi rozwój na rosnących rynkach czujników inercyjnych w przemyśle, motoryzacji i elektronice konsumenckiej.

Tronics powstało w 1997 roku, siedziba główna znajduje się we francuskim Crolles. Właścicielem 20,9% udziałów jest firma Thales Avionics, która zamierza pozostać strategicznym udziałowcem producenta czujników MEMS. Thales i Epcos rozpoczęły już rozmowy w celu ustalenia warunków przyszłej współpracy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 19 2017 19:48 V7.8.3-1