reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ra2studio dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 sierpnia 2016

Belgijska spółka wybuduje fabrykę 3D w Bielanach Wrocławskich

Materialise NV jeszcze w tym roku rozpocznie budowę największej i najnowocześniejszej w naszej części Europy fabryki 3D w Bielanach Wrocławskich.
Materialise NV zainwestuje w fabrykę kilkadziesiąt milionów złotych, zatrudnienie w zakładzie znajdzie około 50 osób. Finalizacja inwestycji przewidziana jest na połowę przyszłego roku.

Nowa fabryka, oprócz drukarek 3D, będzie wyposażona w zaplecze post-produkcyjne, pozwalające na dowolne wykończenie elementów wyprodukowanych w technologii przyrostowej.

Materialise NV w 2014 roku połączyła się z polskim start-upem e-Prototypy SA. Aktualnie polska siedziba firmy znajduje się we Wrocławskim Parku Technologicznym, gdzie powstaje większość wyrobów firmy.

Najgłośniejsze realizacje Materialise NV to wykonana w technologii 3D kopia mumii Tutenchamona oraz żyrandol na zlecenie Angeliny Jolie i Brada Pitta.

Źródło: www.wroclaw.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1