reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© demarco dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 lipca 2016

Prysmian inwestuje w produkcję w Europie Wschodniej

Prysmian Group otworzy dwa nowe zakłady produkujące kable dla branży telekomunikacyjnej w Rumunii i na Słowacji.
Fabryki powstają jako rozszerzenie istniejących obiektów zlokalizowanych w rumuńskim mieście Slatina oraz w Preszowie na Słowacji i zostaną otwarte w ciągu najbliższych miesięcy. Będą to największe zakłady produkcyjne w swojej kategorii, w momencie, gdy osiągną pełne moce produkcyjne, co zaplanowano na początek 2017 roku.

Fabryka w Slatinie rozpoczęła działalność w 1973 roku i najpierw powstawały tam kable dla przemysłu energetycznego. Od 2009 roku zakład wytwarza także światłowody. Prysmian zainwestował znaczne środki w rumuński zakład w latach 2013-2014, dzięki czemu moce produkcyjne wzrosły. Wartość ostatniej inwestycji to 22 mln EUR.

Zakład w Preszowie koncentrował się jak dotąd na produkcji kabli miedzianych. Dzięki inwestycji o wartości 21 mln EUR, moce produkcyjne kabli miedzianych wzrosną i uruchomiona zostanie produkcja światłowodów.

Prysmian Group działa od niemal 140 lat i jest jedną z największych firm produkujących kable w Europie Wschodniej. Zakłady Prysmian znajdują się w Rumunii, Słowacji, Czechach i na Węgrzech.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1