reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 lipca 2016

ES-SYSTEM pozbędzie się udziałów w szwedzkiej spółce zależnej

Zarząd ES-SYSTEM zadecydował o wycofaniu się z zaangażowania kapitałowego w spółce zależnej ES SYSTEM Scandinavia AB z siedzibą w Sztokholmie.
ES-SYSTEM Scandinavia AB jest dystrybutorem produktów ES-SYSTEM SA na rynku szwedzkim. Emitent posiada 75% udziałów w jej kapitale zakładowym i tyle samo udziałów w ogólnej liczbie głosów. Wartość ewidencyjna posiadanych udziałów w księgach ES-SYSTEM SA jest równa ich wartości nominalnej i wynosi 600 tys. SEK (koron szwedzkich), co stanowi równowartość ok. 239 tys. zł – czytamy w raporcie.

ES-SYSTEM SA dokona wyceny udziałów i następnie podejmie decyzję w przedmiocie metody zbycia udziałów i jego warunków finansowych. Zbycie udziałów zostanie dokonane po wyrażeniu zgody przez Radę Nadzorczą Emitenta.

Udział rynku szwedzkiego w sprzedaży zagranicznej Grupy Kapitałowej ES-SYSTEM za rok 2015 stanowił niespełna 20%. Pomimo wycofania się z zaangażowania kapitałowego w spółce ES-SYSTEM Scandinavia AB, ES-SYSTEM SA zamierza zwiększać sprzedaż swoich produktów na rynku szwedzkim, korzystając z możliwości współpracy zarówno z innymi dystrybutorami jak i z dotychczasową spółką zależną.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2