reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stevanovicigor dreamstime.com Rynki | 22 lipca 2016

Rynek smartfonów nadal kwitnie

Znacie takie marki jak OPPO czy Vivo? Jeśli nie, to wkrótce poznacie: to 4 oraz 6 marka w światowym rankingu. Chińskie firmy coraz lepiej czują się na rynku smartfonów.
Według raportu TrendForce, w 2Q.2016 sprzedano 315 milionów sztuk smartfonów. Stanowi to wzrost w stosunku do 1Q o 8.9%, lecz w porównaniu do 2Q.2015 wzrost rynku wynosi jedynie 3.2%. Najwyraźniejszym trendem na rynku jest rosnące znaczenie chińskich producentów, korzystających z szans, jakie stwarza im szeroki rynek wewnętrzny. Chińscy producenci wypuścili na rynek w 2Q.2016 139 milionów sztuk smartfonów, o 13.8% niż w pierwszych trzech miesiącach roku.

Liderem rankingu pozostaje Samsung ze sprzedażą na poziomie 77 mln sztuk (spadek o 5%w stosunku do 1Q). Drugą pozycje zajmuje Apple, który odnotował sprzedaż 48 mln sztuk (+13.0%), podium zamyka Huawei, ze sprzedażą na poziomie 29 mln sztuk (+7.4%). Ale już na czwartym miejscu znajduje OPPO, koncentrujące się nieomal całkowicie na chińskim rynku wewnętrznym. Piąte miejce to LG, a na szóstym kolejna ‘egzotyczna’ dla większości z nas marka, Vivo, kolejna prężna firma z Chin.

Łącznie sześć pierwszych firm zagarnęło aż 64.5% globalnego rynku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1