reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIT Przemysł elektroniczny | 21 lipca 2016

Państwowe firmy militarne uprzywilejowane

Rzeczpospolita zamieściła artykuł, w którym twierdzi, iż MON będzie faworyzował państwowe firmy w lukratywnych przetargach na uzbrojenie.
Zbigniew Lentowicz, od lat zajmujący się problematyką polskiego przemysłu zbrojeniowego, w swoim wczorajszym artykule twierdzi, iż MON będzie faworyzował państwowe firmy, zgromadzone głównie wokół Polskiej Grupy Zbrojeniowej w przetargach na uzbrojenie.

MON zapowiada: ‘Narodowy koncern Polska Grupa Zbrojeniowa będzie uprzywilejowany w wyścigu po wojskowe kontrakty, bo jest elementem systemu bezpieczeństwa państwa’ twierdzi Rzeczpospolita. ‘MON unieważniło w połowie lipca ważne przetargi na elektroniczny system zarządzania polem walki BMS i taktyczne drony bliskiego rozpoznania, by w nowych konkursach zwiększyć szanse PGZ’ czytamy dalej z artykule Zbigniewa Lentowicza.

Stawka jest niebagatelna: tylko w tym roku MON planuje przeznaczyć na wyposażenie 7.4 mld PLN.

Źródło: Rzeczpospolita, Zbigniew Lenartowicz

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1