reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jackie egginton dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 lipca 2016

Inauguracja projektu SAT-AM

1 lipca 2016 roku w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu odbyło się spotkanie inauguracyjne wartego 9 mln EUR projektu badawczego SAT-AM (More Affordable Small Aircraft Manufacturing).
SAT-AM to projekt badawczy finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu CLEAN SKY 2. Całkowity budżet projektu przekracza 9 milionów euro, z czego dofinansowanie z Komisji Europejskiej wynosi 6 milionów euro. Konsorcjum, koordynowane przez Instytut Lotnictwa, składa się z 8 partnerów reprezentujących przemysł lotniczy i instytuty naukowo-badawcze. Poza Instytutem Lotnictwa w skład konsorcjum wchodzą: PZL Mielec, Eurotech, Szel-Tech, P.W. Metrol, Ultratech, Zakłady Lotnicze Margański&Mysłowski oraz włoski instytut badawczo-rozwojowy Centro Italiano Ricerche Aerospaziali (CIRA). Zakończenie realizacji projektu SAT-AM planowane jest w roku 2021.

W efekcie prowadzonych badań, analiz i wdrożeń rozwijane będą nowe technologie wytwarzania konstrukcji lotniczych. Nowe elementy będą testowane i wdrożone jako podzespoły kabiny i gondoli silnika samolotu M28. Lipcowe spotkanie miało na celu przedstawienie założeń programu Clean Sky 2, zapoznanie się z zadaniami dla poszczególnych parterów projektu oraz metodami ich realizacji. Uczestnicy spotkania mieli także możliwość zapoznania się z możliwościami produkcyjnymi i szkoleniowymi zakładu PZL Mielec. Zwieńczeniem pełnego dyskusji dnia dla uczestników spotkania było „oderwanie się od ziemi” samolotami firmy Szel-Tech.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2