reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GM NASA Przemysł elektroniczny | 11 lipca 2016

GM + NASA = robotyczna rękawica

Owocem współpracy General Motors oraz NASA jest RoboGlove – rękawica, która została zaprojektowana na potrzeby Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale trafi też do użytkowników na Ziemi.
RoboGlove powstała przy okazji projektowania humanoidalnego robota Robonaut 2 (R2), który w 2011 roku został po raz pierwszy wysłany w przestrzeń kosmiczną. Teraz jednak urządzenie ma znaleźć zastosowanie w fabrykach lub przy rehabilitacji. Ta zautomatyzowana rękawica wykorzystuje czujniki, siłowniki, które odwzorowują działanie nerwów, mięśni i ścięgien w ludzkiej ręce. RoboGlove ułatwia więc wykonywanie zadań wymagających siły, ale i zręczności.

Jak podkreśla Tomas Ward, CEO szwedzkiej firmy Bioservo Technologies, RoboGlove jest owocem połączenia technologii kosmicznej NASA, inżynierii rodem z GM oraz technologii medycznych Bioservo. Właśnie Bioservo zajmie się produkcja urządzenia. Pierwszym klientem ma być GM, które przetestuje rękawicę w swoich zakładach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1