reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander podshivalov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 lipca 2016

Kalmar zakończył negocjacje w związku z przenoszeniem produkcji do Polski

Producent wózków widłowych zamierza przenieść produkcję ze szwedzkiego Lindhult do zakładu w Stargardzie. To oznacza nawet 200 nowych etatów w Polsce.
Negocjacje ze związkami rozpoczęły się w marcu bieżącego roku. Pracę w Szwecji straci 160 osób, a zakład w Lindhult ma być stopniowo zamykany. Produkcja w polskim zakładzie ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2016 roku, a finalizacja całego procesu transferu przewidziana jest na koniec 2017 roku.

Kalmar zamierza także przetransferować działalność firmy w południowej Szwecji do Ljungby, gdzie powstanie nowa jednostka Business, Innovation and Technology Centre, zatrudniająca około 200 osób.

Koszty restrukturyzacji oceniane są na około 18 mln EUR, natomiast oszczędności z tego tytułu będą widoczne od 2018 roku i wyniosą około 13 mln EUR rocznie.

Jak czytamy w komunikacie, podjęte decyzje mają poprawić wydajność firmy oraz zapewnić konkurencyjność na światowych rynkach.

Kalmar należy do koncernu Cargotec. Zakład firmy w Stargardzie działa od 2010 roku i zatrudnia około 320 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-2