reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© juan manuel robledo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 lipca 2016

Wessel-Poliamid zainwestuje w Jaszkowej Dolnej obok Kłodzka

Dostawca komponentów z tworzyw sztucznych dla branży elektrotechnicznej, motoryzacyjnej i AGD wybuduje zakład produkcyjno-magazynowy z częścią biurową.
W nowym zakładzie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park pracę znajdzie około 150 osób. W fabryce będą wytwarzane akcesoria do odkurzaczy domowych i przemysłowych. Hala produkcyjna pomieści magazyny surowców i materiałów gotowych, natomiast w dwukondygnacyjnej części biurowej znajdą się pomieszczenia socjalne, magazyn form i laboratorium wytrzymałościowe.

- Nowy zakład zoptymalizuje dotychczasowe procesy produkcyjne dysz do odkurzaczy. W pierwszej fazie uruchomimy 6 linii technologicznych i 25 wtryskarek. Do końca 2017 roku planujemy zakupić dodatkowe 12 linii – mówi Marcin Depczyk, prezes zarządu Wessel-Poliamid.

W zezwoleniu na działalność w wałbrzyskiej strefie firma zadeklarowała nakłady przewyższające 25 milionów złotych oraz zatrudnienie co najmniej 100 osób. Prezes Depczyk przyznaje jednak, że w fabryce powstanie przynajmniej 150 miejsc pracy. 30 czerwca odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu w Jaszkowej Dolnej. Zakończenie inwestycji zaplanowano na jesień 2016 roku.

Źródło: WSSE Invest-Park

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2