reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 lipca 2016

LG Mława pozostanie jednak centrum produkcji TV w Polsce

Kierunek przenosin produkcji telewizorów ma być odwrotny: z Kobierzyc do Mławy – mówi dla portalu Nasz@Mława dyrektor ds. korporacyjnych LG Electronics Mława Daniel Kortlan.
Kilka dni temu The Korean Herald poinformował, że LG planuje koncentrację produkcji w Polsce i przeniesie produkcję telewizorów z mławskiego zakładu do fabryki w Kobierzycach pod Wrocławiem. Jednak jak informuje Daniel Kortlan, plany dotyczące produkcji w polskich zakładach LG mają być realizowane według innego scenariusza: właśnie Mława ma stać się ośrodkiem produkcji telewizorów, natomiast w Kobierzycach wytwarzany będzie sprzęt AGD. Taki kierunek rozwoju wspierają lokalne samorządy, które szukają też poparcia ze strony rządu. Wygląda więc na to, że na razie wieści płynące z Korei i z Polski są sprzeczne.

Przypomnijmy, że inna spółka należąca do koreańskiego koncernu – LG Chem – zamierza wybudować we Wrocławiu zakład produkujący akumulatory do samochodów elektrycznych.

Źródło: naszamlawa.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 22 2017 09:19 V8.5.4-1