reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 lipca 2016

Drugi zakład GKN otwarty

Dostawca koncernów motoryzacyjnych otwiera kolejny zakład produkcyjny w wałbrzyskiej strefie w Oleśnicy. Docelowo pracę w fabryce znaleźć ma 400 osób.
Nowa hala o powierzchni 14 280 m kw. to pierwsza faza wdrożenia, wartego 68 mln PLN, programu inwestycyjnego w Oleśnicy, który dwukrotnie zwiększy zdolności produkcyjne GKN w Polsce. Pomoże to w zaspokojeniu coraz większego zapotrzebowania na zaawansowane półosie i wały napędowe. GKN Driveline Oleśnica będzie dostarczać rozwiązania przeniesienia napędu globalnych platform pojazdów produkowanych przez takie firmy, jak Mercedes-Benz, Volkswagen Group, Fiat-Chrysler Automobiles, General Motors, Volvo i wiele innych – czytamy w komunikacie.

Nowy obiekt produkcyjny znajduje się w pobliżu istniejącego zakładu GKN w Oleśnicy, w którym produkowane są przeguby homokinetyczne (CVJ). Funkcjonujące na terenie zakładu Centrum Inżynieryjne, w którym docelowo pracować będzie około 50 specjalistów, zajmie się testowaniem i wsparciem inżynieryjnym programów realizowanych dla klientów.

GKN rozpoczęło działalność w Polsce w 1996 roku i obecnie zatrudnia około 1000 osób. Wraz ze wzrostem produkcji zatrudnienie w Oleśnicy ma docelowo osiągnąć 1400 osób w ciągu trzech do czterech lat.

GKN to globalna firma inżynieryjna. Firma jest podzielona na cztery dywizje, GKN Aerospace, GKN Driveline, GKN Powder Metallurgy i GKN Land Systems, które działają w sektorach przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego i inżynierii lądowej. W spółkach i innych podmiotach prawnych GKN pracuje ponad 55 000 ludzi w pond 30 krajach.

Źródło: WSSE Invest-Park

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2017 20:55 V8.5.5-1