reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Phoenix Contact Przemysł elektroniczny | 28 czerwca 2016

Phoenix Contact rozbuduje zakład w Nowym Tomyślu

Za niespełna rok zaplecze magazynowe i produkcyjne firmy Phoenix Contact Wielkopolska w Nowym Tomyślu powiększy się o 24 tys. m kw.
Rozbudowę zakładu w ciągu 11 miesięcy zrealizuje poznański oddział spółki Hohtief Polska. Umowa w tej sprawie została podpisana w maju bieżącego roku.

W ramach inwestycji powstanie magazyn wysokiego składowania oraz kolejna hala produkcyjna z częściami biurowymi i łącznikami do istniejących hal. Całkowita powierzchnia obiektów wyniesie ponad 24 tys. m kw. Zakres prac obejmuje również wykonanie infrastruktury drogowej o powierzchni około 7 tys. m kw. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa kwietnia 2017 roku.

Rozbudowa zakładu Phoenix Contact Wielkopolska jest już trzecim projektem realizowanym przez Hochtief Polska dla spółki z Nowego Tomyśla. Dwa poprzednie dotyczyły budowy trzech hal produkcyjnych.

Phoenix Contact Wielkopolska jest częścią międzynarodowej Grupy Phoenix Contact, specjalizującej się w produkcji automatyki przemysłowej. Wielkopolska spółka powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia ponad 2,2 tys. osób, pracujących w czterech halach produkcyjnych o łącznej powierzchni 21 tys. m2.

W Nowym Tomyślu produkowane są m.in. złącza przemysłowe uniwersalne (Clipline), złącza do płytek drukowanych (Combicon) oraz złącza do okablowania obiektowego (Pluscon). Phoenix Contact Wielkopolska jest największym producentem tego typu elementów w Polsce i jednym z największych pracodawców regionie. Grupę Phoenix Contact w Polsce reprezentuje jeszcze biuro sprzedaży – spółka Phoenix Contact z siedzibą we Wrocławiu.

źródło: Magazyn Elektrosystemy, www.elektrosystemy.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 08 2017 11:27 V8.5.6-2