reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© carabiner dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 czerwca 2016

Nowy instytut wesprze polsko-niemiecką współpracę na rzecz nowych technologii

Przyspieszenie transferu technologii do przemysłu oraz rozwój kooperacji transgranicznej i współpracy międzynarodowej to główne cele Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego Nowych Technologii.
List intencyjny w sprawie powołania placówki podpisano w ubiegły piątek na Politechnice Wrocławskiej. Instytut ma wspierać m.in. inicjowanie celowego i szybkiego transferu rozwiązań technologicznych, przyspieszenie procesów innowacyjnych oraz przeorganizowanie istniejących obecnie polskich i niemieckich zasobów kompetencji badawczych i elementów infrastruktury w celu zdobycia przewagi technologicznej nad konkurentami – czytamy w Magazynie Pryzmat Politechniki Wrocławskiej. Transgraniczna współpraca pomiędzy Polską i Niemcami szczególnie silnie prowadzona jest po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej w 2004 r.

– Umowa doskonale wpisuje się także w porozumienie zawarte między Dolnym Śląskiem i Saksonią o wzajemnej współpracy m.in. na polu naukowym. Tego typu projekty mocno wpływają na rozwój przemysłu, a z racji tego, że współpraca jest obustronna wszyscy możemy na niej zyskać – komentuje marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Źródło: Pryzmat

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
JavaScript Tag:
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
februari 21 2017 23:03 V7.12.4-1