reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© cookelma dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 czerwca 2016

Airbus Defence and Space zbuduje w Polsce clean roomy

Firma Airbus Defence and Space tylko w pierwszym etapie przeznaczy na inwestycje w Polsce 1 mln EUR. Nowe pomieszczenia czyste (clean rooms) powstaną pod Warszawą.
500 m kw. najnowocześniejszych clean roomów (klasa czystości 7), w których będzie powstawał zaawansowany sprzęt do satelitów i sond kosmicznych – taką inwestycję zapowiedziała firma Airbus Defence and Space. Pomieszczenia będą używane przez PZL Warszawa-Okęcie, spółkę zależną Airbus oraz PGZ. Początkowo będą w nich produkowane wiązki – kluczowy komponent satelitów łączący różne elementy elektroniczne. W przyszłości w clean roomach mogą powstawać bardziej skomplikowane produkty dla branży kosmicznej (do satelitów i rakiet nośnych), a nawet małe satelity.

Airbus Defence and Space od 10 lat rozwija działalność w obszarze kosmicznym w Polsce. Firma ma w naszym kraju dwie ważne spółki zależne: PZL Warszawa-Okęcie oraz Astri Polska (joint venture z Centrum Badań Kosmicznych PAN), które produkują sprzęt high-tech do satelitów i sond kosmicznych, np. do MetOp-SG (meteorologia), Biomass (środowisko) i JUICE (badanie księżyców Jowisza).

Pomieszczenie czyste (clean room) to obszar, w którym temperatura, wilgotność oraz liczba cząstek w powietrzu są ściśle kontrolowane.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2