reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© batman2000 dreamstime.com Rynki | 24 czerwca 2016

Czekają nas dwucyfrowe wzrosty na rynku drukarek 3D

W 2015 roku sprzedaż drukarek 3D w USA wzrosła o 20%, a do 2020 roku możemy się spodziewać, że średnia roczna stopa wzrostu będzie wyższa niż 16% – raportuje firma IDC (International Data Corporation).
- Użytkownicy prywatni i firmy, które wdrażają technologię druku 3D szybko zdają sobie sprawę, że oznacza to olbrzymie oszczędności czasu i pieniędzy przy tworzeniu i rozwoju produktów. Drukarki pracują coraz szybciej, a zakres używanych materiałów wciąż się poszerza, rośnie więc liczba branż, w których przyjmuje się addytywna technologia druku – mówi Tim Greene, dyrektor badań Hardcopy Solutions. Jak zauważa Greene, w ciągu ostatnich 12-24 miesięcy zmieniła się struktura odbiorców drukarek 3D. Chociaż użytkownicy prywatni stanowią wciąż dużą grupę, to szybko rośnie liczba klientów profesjonalnych, zajmujących się produkcją na dużą skalę. - Wiodący producenci drukarek 3D uwzględniają te zmiany na rynku w swoich modelach biznesowych – komentuje Tim Greene.

Sprzedaż tanich drukarek 3D, których cena nie przekracza 1000 USD, ma rosnąć średnio o 12% rocznie do 2020 roku. Szybciej będzie się rozwijał rynek profesjonalnych urządzeń – 20% i więcej – które umożliwiają dokładniejsze wykonanie bardziej wytrzymałych produktów, często w zdecydowanie krótszym czasie. Również rynek rynek drukarek z segmentu high-end, wykorzystujących często technologię natryskową lub spiekania/przetapiania, ma odnotować duże wzrosty, ponieważ producenci często wykorzystują te urządzenia do prototypowania lub wytwarzania komponentów na zamówienie. To właśnie technologie spiekania i przetapiania są coraz bardziej w centrum zainteresowania, szczególnie wśród użytkowników profesjonalnych. Nie da się jednak ukryć, że liderami rynku są drukarki FFF/FDM (Fused Filament Fabrication)/( Fused Deposition Modeling) – w 2015 roku ich udział w rynku wynosił 75%. Ale IDC prognozuje, że w 2020 roku ten odsetek zmniejszy się do 60%.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-2