reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© lavitreiu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 czerwca 2016

Toyota: sztuczna inteligencja pokieruje samochodem

Toyota zapowiedziała, że w ciągu pięciu lat stworzy system autonomicznej jazdy wykorzystujący sztuczną inteligencję (AI – artificial intelligence).
Celem jest poprawa bezpieczeństwa jazdy, poprzez umożliwienie pojazdom przewidywania i unikania potencjalnie groźnych sytuacji – zaznacza Gill Pratt, CEO Toyota Research Institute (TRI), czyli należącej do Toyoty spółki badawczo-rozwojowej, koncentrującej swoją działalność na systemach sztucznej inteligencji.

Toyota zamierza w ciągu najbliższych pięciu lat przeznaczyć 1 mld USD na działalność TRI, w związku z rosnącą konkurencją w obszarze projektowania autonomicznych samochodów. Przykładem może być Honda Motor – firma tworzy jednostkę badawczą pracującą na rozwojem sztucznej inteligencji, a partnerami japońskiego koncernu zostali producenci motoryzacyjni zainteresowani technologiami robotycznymi, tacy jak Volkswagen czy Ford.

Gill Pratt poinformował również, że TRI może w przyszłości oferować roboty przystosowane do pomocy starszym osobom. Według słów szefa TRI, roboty domowe to część tego, nad czym pracuje spółka. Pratt odmówił jednak komentarza w sprawie pogłosek na temat ewentualnego przejęcia przez Toyotę firm Boston Dynamics i Schaft – robotycznych firm należących do Google’a.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-2