reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Harley-Davidson Przemysł elektroniczny | 20 czerwca 2016

Harley-Davidson opracuje elektryczny motocykl

Ciche (!) elektryczne motocykle amerykańskiej spółki mają się pojawić na drogach w ciągu najbliższych pięciu lat.
Sprawa nie jest nowa – w 2014 roku Harley-Davidson stworzył prototypy elektrycznych motocykli, które jednak nie trafiły do publicznej sprzedaży – ale tym razem wygląda poważnie. Następca LiveWire, bo taką nazwę nosi elektryczny pojazdy opracowany przez Harley-Davidson, ma trafić do sprzedaży w 2021 roku – zapowiedział starszy wiceprezes firmy Sean Cummings.

Harley nie podał jeszcze specyfikacji pojazdu, nie wiadomo też, jak dokładnie będzie wyglądał motocykl, który pojawi się w sprzedaży za kilka lat. Można się jednak domyślać, że ten czas firma wykorzysta na poprawę obecnych możliwości LiveWire. Maksymalny zasięg motocykla na jednym ładowaniu wynosi około 90 km, a czas ładowania to 3,5 godziny. LiveWire przyspiesza do 100 km/h w ciągu 4 sekund, a maksymalna prędkość to 160 km/h.

Wygląda na to, że Harley-Davidson zamierza przyciągnąć młodszych klientów. Jak podaje portal The Verge, w 2013 roku średni wiek nabywców kultowych motocykli wynosił 48 lat.

Źródło: The Verge

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
februari 21 2017 23:03 V7.12.4-1