reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rawpixelimages dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 czerwca 2016

Powstał Łódzki Dystrykt Zbrojeniowy

Jest to rodzaj klastra, który zaczął od realizacji wspólnych projektów związanych z branżą zbrojeniową, a później, dla ułatwienia działania, zrzeszył się w „dystrykt”.
Łódzki Dystrykt Zbrojeniowy został powołany w celu „kreowania pozycji regionu łódzkiego jako ważnego centrum zbrojeniowego oraz jako podmiot służący zwiększaniu konkurencyjności pomiędzy przemysłem militarnym”. Celem stowarzyszenia jest realizacja wspólnych działań zmierzających do rozwoju technologii i usług w obszarze branży zbrojeniowej i branż z nią współpracujących. Te działania mają polegać m.in. na: stymulowaniu innowacyjności branży zbrojeniowej i branż z nią współpracujących, budowaniu sieci współpracy umożliwiającej uzyskanie efektu synergii dzięki połączeniu i wykorzystaniu potencjału wszystkich uczestników Dystryktu, koordynacji inwestycji infrastrukturalnych w regionie i in. – czytamy w dokumencie założycielskim.

Klaster powstał z inicjatywy 10 partnerów, wśród których można znaleźć instytucje niekoniecznie kojarzące się z przemysłem zbrojeniowym, takie jak: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi. Grupę inicjatywną “dystryktu” tworzą także:
  • Zilch.Space zajmująca się zaawansowanymi technologiami medycznymi;
  • Port Arthur zajmująca się sprzedażą specjalistycznego ekwipunku dla wojska i policji;
  • Open-RnD zajmująca się programowaniem softwarowym dla urządzeń mobilnych;
  • Heimdall Combat Systems twórca nowoczesnego kombinezonu bojowego dla jednostek specjalnych;
  • Sof/Med Center Łódź budująca kompleks laboratoryjny dla medyków oraz jednostek specjalnych;
  • Grupa Vidoq, dom produkcyjny zajmujący się promocją i reklamą;
  • firma Ottim Apps zajmująca się wdrażaniem projektów z zakresu lotnictwa, medycyny i edukacji.
Dystrykt ma charakter otwarty, co oznacza, że mogą do niego przystąpić nowi członkowie.

Źródło: www.lodzkie.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2