reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 czerwca 2016

Powołano Centrum Elektromobilności

Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Politechnika Warszawska, Enea, ENERGA, PGE oraz TAURON Polska Energia podpisały list intencyjny o powołaniu Centrum Elektromobilności.
Współpraca sygnatariuszy ma umożliwić skoncentrowanie potencjału badawczego w obszarze elektromobilności wokół wspólnego przedsięwzięcia i stać się zalążkiem budowania ekosystemu na rzecz rozwoju sektora.

Wiceminister energii Michał Kurtyka podkreślił, że inicjatywy tego typu stanowić będą istotny element rozwoju tego obszaru w Polsce. – Współpraca firm zaangażowanych w rozwój branży energii ze środowiskiem naukowym i akademickim, przyczyni się do stworzenia fundamentów pod stabilny wzrost elektromobilności – dodał wiceminister.

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej zwrócił uwagę na współdziałanie nauki i przemysłu. - Dokument, który dziś podpisaliśmy potwierdza kluczowe znaczenie integracji potencjału intelektualnego jednej z czołowych uczelni technicznych w Polsce z potrzebami sektora przemysłu elektroenergetycznego w celu dostarczania innowacyjnych rozwiązań polskiej gospodarce – podkreślił rektor PW.

Zaangażowane podmioty deklarują, że do lipca 2016 roku określą formę prawną, budżet oraz harmonogram powołania przedsięwzięcia służącego realizacji zadeklarowanych celów.

Źrodło: Ministerstwo Energii

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-2