reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 czerwca 2016

Johnson Matthey Battery Systems w sierpniu zakończy rozbudowę

Producent akumulatorów litowo-jonowych finalizuje kolejną inwestycję na terenie gliwickiej podstrefy. Zatrudnienie w firmie wzrośnie do 750 osób.
Johnson Matthey Battery Systems inwestuje w Gliwicach. Do użytku zostaną oddane nowoczesne hale produkcyjne, magazynowe, laboratoria oraz pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni 12,5 tys. m kw. W dalszej perspektywie firma planuje rozbudowę o kolejne 15 tys. m kw – informuje władze miasta. Główna siedziba firmy znajduje się przy ul. Portowej, natomiast nowe zakłady powstają przy ul. Einsteina, na terenie gliwickiej podstrefy ekonomicznej.

Producent akumulatorów zamierza również zwiększyć zatrudnienie, w zakładzie ma pracować 750 osób.

Johnson Matthey Battery Systems zainwestował w Gliwicach w 1999 roku, najpierw jako MAZ, a następnie pod nazwą Axeon (do 2012 roku). Firma specjalizuje się w produkcji zestawów akumulatorowych dla przemysłu samochodowego. Wyroby z gliwickiej firmy znajdują zastosowanie w pojazdach elektrycznych i hybrydowych, ale mogą być także wykorzystywane jako przenośne źródła energii, np. u urządzeniach medycznych, elektronarzędziach, skuterach i rowerach elektrycznych.

Źródlo: UM Gliwice

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-1