reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pucha dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 czerwca 2016

Globalfoundries rozwija produkcję w Chinach

Amerykański producent układów scalonych ujawnił plany rozwoju w Chinach: firma uruchomi fabrykę półprzewodników 300 mm.
Globalfoundries zmodernizuje istniejącą fabrykę, by uruchomić produkcję z wykorzystaniem wafli 300 mm, wprowadzając sprawdzone technologie produkcyjne z zakładu w Singapurze – donosi portal DigiTimes. Produkcja w zakładzie ma się rozpocząć w 2017 roku. Firma podpisała w tej sprawie umowę joint venture z samorządem miasta Chongqing.

Globalfoundries zamierza także postawić na rozbudowę kompetencji dotyczących projektowania, by poprawiać obsługę klientów w Chinach. - Chiny to najszybciej rosnący rynek półprzewodników na świecie, który odpowiada za ponad połowę światowego zapotrzebowania na półprzewodniki. Również w Chinach obserwujemy rozwój firm fabless na światową skalę – mówi CEO Globalfoundries, Sanjay Jha. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa zawartego z przedstawicielami Chongqing, dzięki któremu rozwiniemy skalę inwestycji wpierających obsługę naszych chińskich klientów.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1