reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© solstudio dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 czerwca 2016

PZ Cormay może kupić do 5 mln akcji Orphee

PZ Cormay ma umowę nabycia do 5 mln akcji Orphee od TT1, podmiotu zależnego od Total FIZ.
- Spółka nabędzie od TTL nie więcej niż 5 000 000 akcji Orphée po cenie 2,00 zł za jedną akcję […],w terminie do dnia 15 czerwca 2016 r. TTL zapłaci spółce gotówką różnicę w kwocie 82 550 zł, powstałą wskutek […] potrącenia wzajemnych wierzytelności, umowa zostanie zawarta, o ile uprzednio rada nadzorcza spółki wyrazi zgodę na przeprowadzenie transakcji na powyższych warunkach - czytamy w komunikacie.

Planowane, w oparciu o powyższe ustalenia nabycie akcji Orphée spowoduje, że Cormay w ramach nowej emisji akcji (wynikającej z przyjętej strategii konsolidacji z Orphée w celu osiągnięcia pełnej kontroli kapitałowej) będzie mógł wyemitować mniejszą liczbę własnych akcji. Na datę emisji nowych akcji spółki większa liczba akcji Orphée będzie znajdować się w posiadaniu Cormaya, przez co zmniejszy się liczba akcji Orphée podlegających wymianie na nowe akcje spółki.

W ubiegłym roku PZ Cormay poinformował, że w ramach planowanej konsolidacji będzie dążyć do osiągnięcia pełnej kontroli kapitałowej nad Orphée. Jednym z rozważanych przez zarząd PZ Cormay kierunków konsolidacji jest podniesienie kapitału w ramach oferty publicznej, a następnie wycofanie Orphée z rynku NewConnect.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1