reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© 3M Przemysł elektroniczny | 03 czerwca 2016

Rusza kolejna inwestycja 3M w Polsce

1 czerwca 2016 roku firma 3M uruchomiła we Wrocławiu – Centrum Usług Wspólnych – jedną z trzech takich placówek na świecie.
Wrocławskie centrum będzie obsługiwać nie tylko Polskę, ale i cały obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu lat amerykańska firma zainwestowała ponad 300 mln USD na Dolnym Śląsku i ponad 0,5 mld USD w Polsce.

Sześć zakładów produkcyjnych, Centrum Innowacji, Centrum Badań i Rozwoju oraz najnowsza inwestycja – Centrum Usług Wspólnych – firma 3M na dobre zrosła się z Wrocławiem, gdzie w ciągu ostatnich 25 lat zlokalizowała swoje największe inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej. - Zaczęliśmy w 2001 roku od przejęcia wrocławskiej fabryki Viscoplast, producenta m.in. plastrów opatrunkowych i leczniczych. Następnie uruchomiliśmy fabrykę 3M we Wrocławiu, tym razem związaną z produkcją unieruchomień syntetycznych Scotchcast. W ciągu zaledwie kilku lat doprowadziliśmy do powstania w stolicy Dolnego Śląska specjalnego Superhubu – obecnie najszybciej rozwijającego się centrum produkcyjnego 3M na świecie. Do tego dochodzi Centrum Innowacji 3M oraz Centrum Badań i Rozwoju. Ze względu na swoje położenie geograficzne i dotychczasową istotną rolę, Wrocław stanowił idealne miejsce pod kolejną inwestycję, jaką jest otwarcie Centrum Usług Wspólnych. Miasto z Dolnego Śląska stało się w ten sposób nie tylko Europejską Stolicą Kultury 2016, ale także Europejską Stolicą 3M – powiedział Rafał Olejniczak, Genera Manager 3M Global Service Center EMEA.Nowa inwestycja 3M zajmie się realizacją procesów finansowych, zakupowych, kadrowych, wsparcia IT w zakresie jakości, raportowania i analiz oraz bezpieczeństwa, a także zarządzania bazami danych. Wrocławskie Centrum Usług Wspólnych będzie obsługiwać aż 52 kraje regionu EMEA, zapewniając także globalne wsparcie w wybranych dziedzinach. Obecnie zatrudnionych jest 400 osób, docelowo ta liczba ma wzrosnąć.

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku firma obchodzi 25-lecie istnienia na polskim rynku. 3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 2000 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy.© 3M

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-2