reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 15 września 2009

Ruszyła nowa fabryka Kimball Electronics Polska

Wczoraj w Sadach k/Poznania otwarto nową fabrykę Kimball Electronics Poland o powierzchni produkcyjnej 6.000 mkw.
Wartość inwestycji wyniosła 21 mln euro. Jak podaje PAP, w fabryce produkowana będzie elektronika dla przemysłu motoryzacyjnego oraz glukometry dla diabetyków. Spółka zamierza zatrudnić około 400 osób.

’Jesteśmy teraz w trakcie przenoszenia produkcji z Walii, która prawdopodobnie wystartuje pod koniec tego roku. Przenoszenie produkcji medycznej jest bardzo trudne ze względu na wymagania formalne. W przyszłym roku będziemy również przenosili produkcję z naszej fabryki w Poznaniu’ powiedział w trakcie otwarcia Zygmunt Witort, prezes zarządu spółki Kimball Electronics Polska.

Budowa fabryki trwała blisko 9 miesięcy. Firma nie wyklucza dalszej rozbudowy obiektu i rozszerzenia asortymentu działania o elektronikę dla przemysłu i dla potrzeb medycznych. W minionych miesiącach wielokrotnie informowaliśmy na evertiq o nowych kontraktach produkcyjnych, kierowanych do polskiego zakładu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2