reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 maja 2016

Panasonic kończy z produkcją ekranów TV

Panasonic zadecydował o zaprzestaniu nierentownej produkcji ekranów telewizyjnych. Jedynym japońskim dostawcą tych produktów zostanie zatem Sharp.
Rzeczniczka firmy Panasonic poinformowała, że zakład produkujący ekrany telewizyjne w japońskim Himeji będzie wygaszał tę działalność do końca września bieżącego roku – donosi Reuters. Decyzja została podjęta po tym, jak Panasonic porzucił plany dotyczące wygenerowania przychodów w wysokości około 90,1 mld USD rocznie do końca marca 2019 roku, koncentrując się na zyskach.

Fabryka w Himeji rozpoczęła działalność w 2010 roku i nigdy dotąd nie przyniosła zysku ze względu na ostrą konkurencję z rywalami z Chin i Południowej Korei. Zakład będzie nadal produkował ekrany, ale w znacznie mniejszej ilości i będą one przeznaczone do urządzeń medycznych oraz do samochodów.

Panasonic już teraz w niektórych swoich telewizorach montuje ekrany produkowane przez rywali, np. przez LG Display.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1