reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 maja 2016

Nokia może zwolnić nawet 10-15 tys. osób

Taką liczbę możliwych redukcji w Nokii w związku z przejęciem Alcatel-Lucent podał przedstawiciel fińskich związków zawodowych – informuje Reuters.
Nokia zapowiedziała duże zwolnienia na początku kwietnia, ale nie podała wówczas dokładnych danych. Obecna informacja nie jest oficjalna, a rzecznik Nokii odmówił komentarza w tej sprawie. Liczbę 10-15 tys. podaje reprezentant związków zawodowych z jednostki w Oulu, na podstawie wiadomości otrzymywanych od innych organizacji związkowych.

Jak na razie potwierdzona jest wiadomość dotycząca Finlandii, gdzie początkowo pracę miało stracić 1 300 osób, a ostatecznie zwolnienia dotkną 1 032 pracowników. Według kwietniowych zapowiedzi, Nokia zamierza zwolnić 1,4 tys. osób w Niemczech oraz 400 osób we Francji, gdzie jednocześnie utworzy 500 etatów w dziale B+R, zgodnie z obietnicą złożoną francuskiemu rządowi w zeszłym roku.

Nokia po przejęciu firmy Alcatel-Lucent dąży osiągnięcia oszczędności na poziomie 900 mln EUR rocznie. Fińska spółka ogłosiła przejęcie Alcatel-Lucent w kwietniu ubiegłego roku. Wartość transakcji to 15,6 mld EUR

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2