reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 18 maja 2016

HMD Global Oy wyprodukuje telefony Nokii

Nokia podpisała kontrakt z fińską spółką HMD Global, która zajmie się produkcją telefonów i tabletów pod marką Nokia.
Nokia, która niegdyś była największym producentem telefonów komórkowych na świecie, znowu wraca na rynek tych urządzeń. Telefon pod fińską marką będzie produkowała pochodząca również z Finlandii spółka HMD Global, która podpisała właśnie 10-letnią umowę w tej sprawie. Nokia w 2014 roku sprzedała biznes telefonów komórkowych Microsoftowi, ale nie pozbyła się patentów.

HDM Global kupiła także prawa do korzystania z marki Nokia od Microsoftu – była to część transakcji, o której informowaliśmy dzisiaj – Microsoft sprzedał firmie FIH Mobile (należącej do Foxconnu) dział telefonów komórkowych, umowa nie dotyczy jednak smartfonów.

Dzięki opisywanym transakcjom, HMD Global ma być jedynym właścicielem licencji na wszystkie typy komórek i tabletów Nokii.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2018 10:31 V9.1.1-1