reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Softblue Przemysł elektroniczny | 18 maja 2016

Softblue stawia na badania i rozwój oraz zamierza wchodzić na nowe rynki

W I kwartale 2016 roku bydgoska spółka skupiła się na pozyskiwaniu nowych kontraktów, działalności badawczo-rozwojowej i komercjalizacji swoich wynalazków.
Do 1,2 mln PLN wzrósł przychód netto SoftBlue po I kwartale br. – to o 36 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2015. W ostatnich miesiącach bydgoska spółka skoncentrowała swoje działania na pozyskaniu nowych kontraktów. W styczniu poprzez podpisanie umowy z kanadyjskim partnerem Leenlife Pharma International Inc. zapowiedziała wejście na rynki pozaeuropejskie.

– Pierwszy kwartał zakończyliśmy zgodnie z założeniami. Mając świadomość konieczności rozwoju musimy inwestować. Dynamicznie rozwijamy wszystkie trzy filary działalności – produkcje oprogramowania, usługi konsultingowe oraz badania i rozwój – w każdej z gałęzi działalności proponujemy rozwiązania ukierunkowane na innowacje i nowoczesne technologie – co ma wymierny wpływ na wyniki finansowe spółki – mówi Michał Kierul, prezes SoftBlue.
W I kwartale spółka prowadziła działania zmierzające do pozyskania nowych kontraktów i sprzedaży nowych produktów, które mają przyczynić się do zwiększenia skali działalności. W styczniu SoftBlue podpisało umowę z firmą Leenlife Pharma International Inc. z siedzibą w Vacouver na dystrybucję Sensoftu – urządzenia do monitorowania warunków transportu. – Przeprowadziliśmy pierwsze rozmowy dotyczące przygotowań do promocji i sprzedaży naszego produktu. Wiązało się to z długimi negocjacjami oraz niemałymi nakładami finansowymi w ulepszenie sprzętu. Jesteśmy dobrej myśli. Wierzymy, że zainwestowany przez nas czas i środki, przyniosą nam w niedalekiej przyszłości spory zysk – informuje Michał Kierul. Spółka otrzymała na ten cel finansowanie z programu Go Global w kwocie 130 tysięcy złotych. Pozyskane środki przeznaczy na stworzenie strategii wejścia czujników także na rynek niemiecki, francuski, duński, szwedzki, norweski i fiński.

W opisywanym okresie SoftBlue rozpoczęła prace nad projektem „Zaprojektowanie i konstrukcja rodziny bezzałogowych statków latających o specjalnym przeznaczeniu”. Jego realizacja odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Docelowo powstaną bezzałogowe platformy latające o szerokim spektrum zastosowań w ratownictwie pożarowym i chemicznym.

Pierwszy kwartał to także podpisanie umów o współpracy z takimi podmiotami jak Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z siedzibą w Warszawie, Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) z siedzibą w Otwocku czy Politechniką Wrocławską. – Wspólnie ze środowiskami naukowymi rozwijamy nasze innowacyjne projekty. W 2016 roku spodziewamy się wzrostu zainteresowania uczelni krajowych i zagranicznych komercjalizacją osiągnięć naukowych, co przyczyni się do popularyzacji naszych rozwiązań oraz powstania nowych projektów – tłumaczy Michał Kierul.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1