reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pelfophoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 maja 2016

Harman i Panasonic liderami systemów infotainment

Systemy dostarczające informacje i rozrywkę w samochodzie to coraz poważniejszy dział w branży motoryzacyjnej. Semicast publikuje listę największych dostawców tych rozwiązań.
Według Semicast Research ranking największych dostawców systemów infotainment przedstawia się następująco: Harman, Panasonic, Alpine, Bosch, Clarion i Continental. Tych sześciu producentów w 2015 roku odpowiadało łącznie za dwie trzecie rynku systemów dostarczających informacje i rozrywkę.

Najważniejszym trendem jest obecnie integracja smartfonów – dzięki CarPlay Apple’a i Android Auto Google’a urządzenia z iOS czy Androidem są w większości urządzeniami typu plug and play i nie wymagają praktycznie żadnej konfiguracji. Smartfon podłączany jest do systemu infotainment czy nawigacji przy użyciu Bluetooth, USB lub WiFi, a znane z kilkucalowege ekranu ikonki pojawiają się na wyświetlaczu samochodu i są sterowane przy pomocy ekranu dotykowego, głosu lub przycisków zamontowanych właśnie w samochodzie. Według Semicast Research właśnie maksymalizacja wykorzystania i integracji funkcjonalności tabletów i smartfonów w samochodzie to kierunek rozwoju tej branży. Według analityków firmy, liczba pojazdów, w których system infotainment będzie zintegrowany z urządzeniami mobilnymi wzrośnie z 1 mln sztuk w 2015 roku do 85 mln sztuk w roku 2022.

Takie podejście daje nowe możliwości rozwoju firmom Apple i Google. Producenci samochodów są tu bowiem tylko dostawcami interfejsów, a głównymi dostawcami technologii są właśnie ci dwaj giganci technologiczni.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1