reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alterfalter dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2016

Intel chce zmienić złącze jack na USB-C

Doskonale znane, ale też i relikt przeszłości – Intel będzie namawiał, by 3,5 mm złącze jack zniknęło ze smartfonów i komputerów.
Intel przygotowuje specyfikację audio dla złącza USB-C i nakłania do porzucenia tradycyjnego złącza jack. To złącze audio zna każdy – podłączamy do niego słuchawki do naszych smartfonów, tabletów i komputerów. Za pozostawieniem przemawia oczywiście olbrzymia popularność – jest niemal wszędzie – ale za to zamiana analogowego złącza typu jack na USB-C umożliwiłaby chociażby integrację w słuchawkach komponentów takich jak wzmacniacze czy układy DAC. Producenci mogliby też pójść krok dalej i zaimplementować w słuchawkach nowe funkcje, które w tej chwili są dostępne np. w elektronicznych opaskach.

Taka zmiana z pewnością nie będzie prosta, ale nawet jeśli niechętnie mielibyśmy rezygnować z technologii analogowej (specyfikacja ma przewidywać zresztą adaptery, dzięki którym nie musielibyśmy od razu przechodzić na sygnały cyfrowe), to w dobie miniaturyzacji możliwość zamontowania mniejszego złącza jest bardzo kusząca. A użytkownicy mogą się przygotowywać do zakupu nowych słuchawek.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1