reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 kwietnia 2016

Nokia zamierza przejąć Withings

Akwizycja francuskiej spółki przyspieszy wejście Nokii w sektor cyfrowej medycyny.
- Niejednokrotnie zapewnialiśmy, że cyfrowa medycyna to dla Nokii strategiczny sektor, a teraz podejmujemy konkretne działania, by wykorzystać okazję na tym dużym oraz ważnym rynku – powiedział Rajeev Suri, prezes i CEO Nokii. Withings zostało wycenione na 170 mln EUR. Transakcja ma zostać zamknięta w trzecim kwartale 2016 roku.

Można się spodziewać, że opieka zdrowotna będzie jednym z największych rynków w branży internetu rzeczy, a prognozy dotyczące wzrostu sektora telemedycyny zakładają CAGR na poziomie 37% - będzie to najszybciej rozwijający się segment opieki zdrowotnej w latach 2015-2020.

Withings, które stanie się częścią biznesu Nokia Technologies, to francuska spółka założona w 2008 roku. Withings zatrudnia około 200 osób w siedzibach we Francji, Stanach Zjednoczonych i Hongkongu. Firma oferuje takie produkty, jak urządzenia do monitorowania zdrowia, wagi, termometry, ciśnieniomierza czy elektroniczne nianie oraz współpracujące z urządzeniami aplikacje.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1