reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz wolczyk dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 kwietnia 2016

Blisko 200 tys. inteligentnych liczników we Wrocławiu

Projekt AMIplus prowadzony przez TAURON Dystrybucja minął półmetek. Firma do lutego 2017 roku zainstaluje we Wrocławiu w sumie ponad 330 tysięcy inteligentnych liczników.
Projekt AMIplus Smart City Wrocław to największe tego typu jednorazowe wdrożenie systemu inteligentnego opomiarowania na terenie tak dużego miasta jak Wrocław. - Celem projektu jest dostarczenie klientom narzędzia do skutecznego monitorowania zużycia energii elektrycznej, a dla nas, jako spółki energetycznej, to kolejny krok do usprawnienia procesu dystrybucji energii elektrycznej, czyli miedzy innymi do szybszego lokalizowania i usuwania awarii, a tym samym do ograniczenia przerw w zasilaniu naszych klientów – mówi Robert Zasina, prezes TAURON Dystrybucja.

TAURON Dystrybucja instaluje we Wrocławiu średnio w ciągu miesiąca około 17 tysięcy liczników. W tych gospodarstwach domowy, w których nowoczesny system jest jużzainstalowany, klienci firmy mają dostęp do swoich danych mierzonych przez licznik poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych lub komputerze. - W ten sposób daliśmy klientowi narzędzie do sprawdzania zużycia energii elektrycznej w trybie dziennym, miesięcznym i rocznym - tłumaczy Mariusz Jurczyk, kierownik projektu AMI w TAURON Dystrybucja.

Montaż liczników we Wrocławiu zakończy się w lutym 2017 r. Instalacja inteligentnego oprogramowania to element zaleceń Unii Europejskiej oraz Urzędu Regulacji Energetyki.

Źródło: © Tauron

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-1