reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 kwietnia 2016

iPhone z ekranem OLED być może już w przyszłym roku

Wygląda na to, że w iPhonach z roku 2017 pojawią się ekrany OLED-owe – Apple podpisał kontrakt na dostawę takich wyświetlaczy z Samsungiem.
Samsung, odwieczny rywal i zarazem dostawca Apple’a, rocznie dostarczy 100 mln sztuk 5,5 calowych wyświetlaczy OLED. Wiadomość jest oczywiście nieoficjalna, ale wartość tego przynajmniej trzyletniego kontraktu szacowana jest na 2,59 mld USD, a Samsung Display ma rozpocząć dostawy w 2017 roku. W tej chwili Apple stosuje wyświetlacze OLED tylko w Apple Watch.

Ale to nie jedyna zmiana, jaką szykuje firma z Cupertino. Smartfony spod znaku jabłka mają mieć szklaną, a nie aluminiową obudowę. Być może Apple będzie chciał wyróżnić się w ten sposób wśród konkurencji, która chętnie stosuje aluminium, jako materiał, z którego wykonana jest obudowa smartfonów.

Źródło: Daily Mail

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2