reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 kwietnia 2016

Intel zwolni 12 000 osób

Plotki się potwierdziły: Intel ogłosił plan restrukturyzacyjny, w ramach którego tysiące osób stracą pracę.
Intel zapowiedział plan restrukturyzacyjny, dzięki któremu z firmy dostarczającej komponenty do komputerów PC ma ewoluować w stronę przedsiębiorstwa z sektora chmurowego oraz internetu rzeczy. – Intel wyraźniej skupi się na obszarach wysokiego wzrostu, w których jest predestynowany do osiągnięcia pozycji lidera, zapewniając przy tym lepsze zyski i wydajność firmy – pisze spółka w komunikacie.

Kluczowe dla tego planu będą dwa biznesy: centra danych oraz internet rzeczy. W zeszłym roku wymienione dwa działy wygenerowały łącznie 40% przychodów Intela, dzięki czemu udało się w znacznym stopniu skompensować spadki w segmencie pecetów.

Intel zapowiada zatem inwestycje w produkcję i technologie w takich działach, jak: centra danych, internet rzeczy i pamięci, ale są i bardzo złe wiadomości. Pracę straci nawet 12 tys. osób, czyli około 11% światowej załogi Intela. Większość zwolnień zostanie zapowiedziana w ciągu następnych 60 dni, ale cały proces potrwa do połowy 2017 roku. Czekają nas zatem „konsolidacje zakładów, kombinacje dobrowolnych i przymusowych odejść z pracy, oraz ponowna ocena programów” – informuje Intel.

Według Intela program przyniesie w tym roku oszczędności na poziomie 750 mln USD, a w roku 2017 ta kwota wyniesie 1,4 mld USD. Jednorazowe koszty restrukturyzacji wyniosą 1,2 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2