reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© serban enache dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 kwietnia 2016

Valeo i Siemens wspólnie wyprodukują silniki do aut elektrycznych

Spółki utworzą spółkę joint venture, której główna siedziba znajdować się będzie w niemieckim Erlangen. Produkcją zajmą się zakłady w Polsce, Francji, Norwegii, na Węgrzech i w Chinach.
Siemens i Valeo będą miały po 50% udziałów w nowo utworzonej spółce JV. Według firm rynek aut elektrycznych będzie bardzo szybko się rozwijał, nawet w tempie ponad 20% rocznie do 2020 roku. Dzięki połączeniu sił, Siemens i Valeo zamierzają stworzyć globalnego lidera w sektorze komponentów do samochodów elektrycznych. W ofercie mają się znaleźć rozwiązania do wszystkich typów aut: hybrydowych, hybrydowych typu plug-in oraz w pełni elektrycznych.

Spółka JV połączy biznes Powertrain Systems Business Group (PTS) firmy Valeo, zatudniający około 200 osób oraz dział E-Car Powertrain Systems Siemensa, w którym pracuje około 500 osób. Nowy podmiot ma rozpocząć działalność jeszcze w ostatnim kwartale 2016 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1