reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© olgalis dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 kwietnia 2016

Kongsberg Automotive rozbudowuje fabrykę w Pruszkowie

Norweski holding otworzył w Pruszkowie nową część fabryki o powierzchni 2500 m kw. Firma zamierza zatrudniać.
15 kwietnia 2016 odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Kongsberg Automotive w Pruszkowie. Firma zainwestowała 3,15 mln PLN w nową część zakładu, o łącznej powierzchni 2500 m kw. Dla polskiego oddziału w Pruszkowie, rozbudowa oznacza wyposażenie zakładu w kolejne linie najnowszych technologii szycia. Przybędzie także nowych miejsc pracy, w ciągu trzech lat zatrudnienie zwiększy się o 15%.

Powiększenie zakładu związane jest również z nowymi kontraktami, które firma pozyskała w ostatnim czasie. Zakład w Pruszkowie wygrał m.in. globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium znanego niemieckiego producenta. Wartość kontraktu to blisko 230 mln PLN w ciągu 8 lat, a uruchomienie produkcji zaplanowano na 2017 rok. Kolejny kontrakt o wartości 120 mln PLN dotyczy produkcji mat grzewczych do podłokietników i paneli bocznych drzwi do samochodów terenowych marki premium.

- Postanowiliśmy powiększyć zakład w Pruszkowie w celu utworzenia i zwolnienia, rozbudowy obszarów na potrzeby produkcji oraz nowych projektów, a co za tym idzie, uruchomień nowych linii produkcyjnych. Taka inwestycja daje nam wzrost produkcji na poziomie 40 mln EUR. Skalę inwestycji w 2016 roku planujemy na 17 mln EUR – tłumaczy Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive Pruszków.


Na zdjęciu: Krzysztof Hauk General Manager Kongsberg Automotive Pruszków oraz Jan Starzyński – Prezydent Miasta Pruszków, fot. © Kongsberg Automotive Pruszków

Norweski holding inwestuje w naszym kraju, nie tylko w Pruszkowie, ale również pod Łodzią. – Powstaje tam nowa fabryka z innej dywizji oraz obszaru biznesu Kongsberg Automotive. Uruchomienie (walidacja i produkcja) planowane jest na przełom maja i czerwca 2016 roku. Będzie to zupełnie nowa produkcja, z innym wachlarzem produktów, niż te, jakie produkowane są w podwarszawskim zakładzie. Planowany obrót to ok. 100 mln EUR – dodaje Krzysztof Hauk.

Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Produkuje m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych, regulacji podparcia lędźwiowego i systemy masażu, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Audi, Porche, Ferrari, GM, Renault, Citroen, Peugeot, FIAT, Toyota, Maserati czy Bentley. W Polsce Kongsberg Automotive działa już od 15 lat w Pruszkowie i zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2