reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© badoff dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 kwietnia 2016

Nowy dwunożny robot od Google’a

Ten robot skonstruowany przez spółkę należącą do Google’a świetnie radzi sobie na schodach. Ale tym razem autorami nie są inżynierowie z Boston Dynamics.
Należąca do Google firma Schaft, podczas tokijskiej konferencji Nest2016, zaprezentowała robota, który potrafi poruszać się po schodach, radzi sobie z chodzeniem pod górkę, spacerowaniem po kamienistej plaży i z podstępnie podrzucaną mu pod nogi przeszkodą.Nie da się ukryć, że w porównaniu z Atlasem firmy Boston Dynamics (są pogłoski, że Google zamierza się pozbyć tej spółki), maszyna opracowana przez Schaft jest o wiele prostsza, co z pewnością ułatwiłoby ewentualną komercjalizację robota. Wygląd może nie jest zatem imponujący, za to wydaje się być o wiele praktyczniejszy, niż duże, antropomorficzne konstrukcje.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 22 2018 12:11 V9.2.0-1