reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dimitry romanchuck dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 kwietnia 2016

EIT+: nawet 200 tys. dla start-upów

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ uruchamia program akceleracyjny dla młodych spółek technologicznych.
Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zyskało spore doświadczenie w prowadzeniu takiego programu, bowiem na swoim koncie ma już 14 utworzonych spółek technologicznych i 4 zyskowne wyjścia z inwestycji. Wszystkie spółki powstały w ramach działającego od 2009 r. projektu „Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym”.
Start-upy współpracujące z EIT+ mogą liczyć na dofinansowanie do kwoty 200 tys. PLN, w zamian za co EIT+ obejmuje udziały w spółce (jednak nie więcej niż 49%). Młodzi przedsiębiorcy mogą ulokować swoją spółkę w Kampusie Pracze, co daje dostęp do nowoczesnej infrastruktury laboratoryjnej. Poza tym start-upy otrzymają wsparcie biznesowe i organizacyjne, mogą też liczyć na pomoc w poszukiwaniu inwestorów.


- Szukamy pomysłów na start-upy technologiczne działające na styku co najmniej dwóch spośród następujących obszarów: nanotechnologie, nowe materiały, biotechnologie i zaawansowane technologie medyczne, alternatywna energia odnawialna oraz technologie komunikacyjne i informacyjne – informuje EIT+. Centrum podkreśla, że właśnie na styku różnych dyscyplin naukowych dochodzi do najciekawszych i potencjalnie najbardziej zyskownych rozwiązań. Wybór wymienionych dyscyplin wynika także oczywiście z tego powodu, że EIT+ specjalizuje się właśnie w tych dziedzinach i może zapewnić wsparcie w postaci dostępu do nowoczesnej infrastruktury badawczej.

Projekty można zgłaszać do końca kwietnia.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ to największe w Polsce centrum badawczo-rozwojowe typu RTO, którego celem jest integracja środowiska naukowego z biznesem, inkubacja innowacyjnych projektów, tworzenie start-upów i rozwijanie międzynarodowych powiązań.

Źródło: EIT+

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1