reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 kwietnia 2016

Lumel dostawcą Pratt & Whitney

Na początku kwietnia Lumel podpisał porozumienie dotyczące realizacji dostaw produktów dla firmy Pratt & Whitney Rzeszów (dawny WZL Rzeszów).
Firmy ustaliły także harmonogram dostosowania procedur jakości ISO 9000 - obowiązujących w firmie - do wymagań certyfikatu AQAP, czyli przepisów NATO stawianych dostawcom sił zbrojnych. Wdrożenie tych wymagań odzwierciedla sposób prowadzenia i nadzorowania wszystkich etapów produkcji dla tego sektora rynku – informuje Lumel w komunikacie.

- To następny ważny krok dla Lumelu, który otwiera przed nami nowe rynki. Dostawy dla polskiego wojska to duża satysfakcja, ale i olbrzymia odpowiedzialność, dlatego cieszymy się z zaufania, którym obdarzyli nas nasi wojskowi partnerzy. Choć współpraca z wojskiem w zakresie dostaw urządzeń do pomiaru temperatury silnika ma już kilkunastoletnią historię, to obecne porozumienie da nam jeszcze więcej możliwości. Jednak jesteśmy na to przygotowani! – powiedział Dinesh Musalekar, prezes Lumel SA.

Aktualnie w spółce trwają prace nad uzyskaniem certyfikatu ISO/TS 16949, który umożliwi dostawy urządzeń elektronicznych dla branży motoryzacyjnej. Taki certyfikat ma już zakład produkcji odlewów Lumel Alucast, a klienci z branży motoryzacyjnej generują ponad 50% jego przychodów.

Pratt & Whitney to amerykańska firma produkująca silniki do samolotów cywilnych i wojskowych, a także silniki rakietowe. W Polsce posiada oddziały w Kaliszu, w Rzeszowie , oraz w Niepołomicach. Przedsiębiorstwo należy wraz z General Electric i Rolls-Royce do tzw. "wielkiej trójki" producentów silników lotniczych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2