reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 kwietnia 2016

NXP rozważa sprzedaż części biznesu

NXP Semiconductors, który w zeszłym roku dopiął fuzję z Freescale, rozważa sprzedaż działu standardowych półprzewodników – informuje Bloomberg.
Według nieoficjalnych informacji Bloomberga, NXP może dostać nawet 2 mld USD za biznes zajmujący się produkcją diod, tranzystorów i innych podstawowych półprzewodników. Ewentualnym zakupem mają być zainteresowani chińscy inwestorzy, w tym firma Jianguang Asset Management Co. z Pekinu, znana jako JAC Capital. W grudniu zeszłego roku JAC Capital podpisał umowę przejęcia biznesu RF Power od NXP za 1,8 mld USD.

Biznes standardowych półprzewodników odpowiadał za jedną piątą przychodów firmy NXP w zeszłym roku, są to masowo produkowane komponenty używane w telefonach, telewizorach czy samochodach. Rzecznicy NXP oraz JAC Capital odmówili komentarza w tej sprawie.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 25 2016 22:52 V7.3.5-2