reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© filipefrazao84 dreamstime.com_ Przemysł elektroniczny | 07 kwietnia 2016

Amazon i Microsoft zainteresowani mapami HERE

Amazon i Microsoft prowadzą negocjacje w sprawie przejęcia mniejszościowych udziałów w HERe – biznesie map cyfrowych, przejętym od Nokii przez konsorcjum firm motoryzacyjnych.
Informację potwierdził Daimler, który rok temu, wraz z BMW i Audi, kupił biznes HERE od Nokii za 2,8 mld USD – pisze Reuters. - Rozmawiamy z Amazonem, Microsoftem i wieloma producentami samochodów – mówi dla Reutersa Thomas Weber członek rady nadzorczej Daimlera zajmujący się działem badań i rozwoju. Informację potwierdził także rzecznik Daimlera. Jak na razie jednak nie podjęto żadnych decyzji.

Konsorcjum firm motoryzacyjnych potrzebuje dostawcy usług chmurowych, który zajmie się zarządzaniem danymi dostarczanymi przez czytniki zamontowane w tysiącach mercedesów, audi czy BMW. Informacje na temat warunków na drogach czy pogody są następnie dodawane do cyfrowych map.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1