reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexey utemov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 kwietnia 2016

Nokia zapowiada zwolnienia

Fińska spółka poinformowała, że w związku z przejęciem firmy Alcatel-Lucent planowane są redukcje etatów.
Pracę mają stracić tysiące osób, ale Nokia nie podała, ile dokładnie pracowników otrzyma wypowiedzenia. - Redukcje planowane są głównie w obszarach, które się na siebie nakładają, na przykład w dziale badań i rozwoju, działach regionalnych i sprzedaży czy stanowiskach kierowniczych – poinformowała Nokia w dzisiejszym komunikacie. Cięcia etatów potrwają do końca 2018 roku.

Według informacji Reutersa, Nokia zamierza zwolnić 1,4 tys. osób w Niemczech, 1,3 tys. osób w Finlandii oraz 400 osób we Francji, gdzie jednocześnie utworzy 500 etatów w dziale B+R, zgodnie z obietnicą złożoną francuskiemu rządowi w zeszłym roku.

Nokia po przejęciu firmy Alcatel-Lucent dąży do celu, by osiągnąć oszczędności na poziomie 900 mln EUR rocznie. Fińska spółka ogłosiła przejęcie Alcatel-Lucent w kwietniu ubiegłego roku. Wartość transakcji to 15,6 mld EUR

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2