reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 06 kwietnia 2016

Intel przejmuje Yogitech

Intel poinformował o zakupie włoskiej spółki Yogitech, której rozwiązania poprawiają bezpieczeństwo internetu rzeczy.
Yogitech dba o poprawę bezpieczeństwa internetu rzeczy na najniższym poziomie, zajmuje się bowiem układami scalonymi i współpracuje bezpośrednio z producentami chipów, takimi jak Infineon. I chociaż bezpieczeństwo funkcjonalne nie jest może najgorętszą kwestią, gdy mówimy na przykład o samochodach autonomicznych, lecz ta właśnie kwestia jest niezwykle istotna. Yogitech oraz podobne do niej firmy pracują nad tym, by procesory zapewniające działanie systemów IoT funkcjonowały tak jak powinny, a gdy coś pójdzie nie tak, natychmiast wysyłane było powiadomienie.

- To przejęcie pomoże umocnić naszą pozycję w aplikacjach typu ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), robotach i autonomicznych samochodach, czyli w branży motoryzacyjnej, przemysłowej i innych, które wdrażają systemy IoT wymagające zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz wysokiej wydajności – informuje Intel. Według szacunków Intela, do 2020 roku 30% segmentów rynku IoT będzie wymagało zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonalnego.

To pierwsze przejęcie Intela we Włoszech, warunki finansowe nie zostały podane do wiadomości publicznej. Yogitech powstał w 2000 roku. Załoga włoskiej firmy dołączy do działu internetu rzeczy Intela.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2